Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Drodzy Pacjenci! Wznawiamy zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19, kontakt z MIL-MED: tel. 91 384 5865, tel. 91 384 6850. Serdecznie zapraszamy! 

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

wyniki online milmed

W celu pobrania wyniku badania należy wejść na stronę www.mil-med.pl i zakładkę „wyniki badań”, lub bezpośrednio korzystając z adresu: https://wyniki.synevo.pl/.

Pole służące do logowania znajduje się w środku pod ilustracją paragonu „Paragon z jednorazowym kodem dostępu”.
W polu logowania należy w pierwszej pozycji wprowadzić Pesel.
Poniżej, w drugiej pozycji, należy wpisać kod dostępu otrzymany w wiadomości SMS.
Następnie należy kliknąć „Zaloguj”.

  • Po zalogowaniu wynik widoczny jest automatycznie, z możliwością pobrania go w pliku PDF. Aby wydrukować wynik badania, należy kliknąć „Pobierz raport PDF”.
  • Kod dostępu jest ważny 60 dni i za jego pośrednictwem można logować się dowolną ilość razy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Działa na podobnych zasadach jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. NFZ Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK - 800 137 200, pacjenci mogą otrzymać niezbędną pomoc medyczną między godz. 18 a 8 rano oraz w weekendy i święta.

Teleplatforma jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 18:00 do 8:00 rano kolejnego dnia, czyli po godzinach pracy porani Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Działać będzie również całodobowo w sobotę, niedzielę i święta. Obsługa pacjentów odbywa się w językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Połączenie z numerem TPK jest bezpłatne i może być wykonane tylko z Polski, ponieważ platforma jest przeznaczona dla osób ubezpieczonych i mieszkających w naszym kraju. Kontaktując się z TPK, otrzymasz poradę pielęgniarki/położnej, lekarską w formie telekonsultacji.

Podczas połączenia w razie potrzeby, personel medyczny może wystawić e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. Wszystko cyfrowo i bez potrzeby udawania się do placówki.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Przychodnia MILMED Dworcowa 01Punkt szczepień ZOZ MIL-MED w Gryficach, ul. Dworcowa 21/1 zaprasza dziewczęta z powiatu gryfickiego urodzone w 2009 i 2010 roku na bezpłatne szczepienie przeciw HPV przeprowadzane w dniu 25.09.2021 r.

Uwaga obowiązuje wcześniejsza rejestracja na tel. 511 451 935 lub 913846850 lub 913845865.

W czasie rejestracji prosimy o podawanie telefonów kontaktowych.

 

Administracja ZOZ MIL-MED

 

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

punkt szczepien covid19Informujemy  pacjentów ZOZ MIL-MED, że nadal prowadzimy   szczepienia  przeciwko COVID-19 w naszym punkcie szczepień w Gryficach, przy ul. Dworcowej 21/1.

Zapisy pacjentów prowadzimy  w rejestracji Przychodni przy ul. Ks. Ruta 8, tel.  91 384 6850  oraz przy ul. Dworcowej 21/1, tel. 91384 5865.

 Aby się zapisać na szczepienie wystarczy nam podać swój PESEL oraz telefon kontaktowy.

Aktualnie wykonujemy szczepienia preparatem dwudawkowym Pfizer/BioNTech. W naszym punkcie  kwalifikację  do szczepień  prowadzą wyłącznie  lekarze.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

STRACH A LĘK

Warto zrozumieć różnicę między strachem a lękiem.

Strach – to naturalny, automatycznie pojawiający się stan pobudzenia, zaniepokojenia na skutek pojawienia się jakiegoś zagrażającego bodźca, sytuacji, potencjalnego zagrożenia. Może to być silne przerażenie, albo też mały przestrach. Niezależnie od natężenia, strach można uznać jako reakcję bazową, źródłową do powstawania bardziej złożonego stanu, a mianowicie jest nim;
Lęk – długotrwały stan emocjonalny, pojawiający się bez konkretnego bodźca, ale pojawiający się wtedy, gdy człowiek oczekuje, że coś się niedobrego, nieprzewidywalnego czy niebezpiecznego się przytrafi, nawet gdy nie ma ku temu przesłanek. Osoba doświadczająca lęku często nie potrafi określić jego przyczyny. Lęk oddziałuje na całą naszą istotę. Czasem utrudnia nam funkcjonowanie i staje się powodem różnych sytuacji problemowych, wówczas może to świadczyć o zaburzeniach lękowych.

OBJAWY LĘKOWE
Lęk objawia się pod różnymi postaciami i nie trudno go rozpoznać. Mogą to być:

Objawy fizyczne (sygnały z ciała):
• przyspieszone bicie serca, palpitacje
• krótki i płytki oddech
• ból w klatce piersiowej, ucisk
• oszołomienie, zawroty głowy
• nudności, rozstrój żołądka, biegunka
• napięcie, sztywność mięśni
• suchość w ustach
• pocenie się, dreszcze, uderzenia gorąca
• mrowienie w kończynach, drętwienie

Objawy emocjonalne (to, co czujemy):
• pobudzenie, zdenerwowanie
• niecierpliwość, frustracja
• poirytowanie, roztrzęsienie
• przerażenie, panika
• płaczliwość, chwiejność emocjonalna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W czasie szczepień przeciwko Covid-19  w Przychodni może jednocześnie przebywać ograniczona liczba osób szczepionych. Ruchem pacjentów kieruje personel Punktu Szczepień.

Do szczepień zgłaszają się osoby zdrowe  z wypełnioną i podpisaną ankietą.  Ankietę można pobrać i  wypełnić w Przychodni.

Osoby towarzyszące osobom szczepionym prosimy o  pozostawanie  na zewnątrz Przychodni.

 Informujemy, że osoby udają się do punktu szczepień chodnikiem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych tworząc kolejkę osób oczekujących.  W kolejce zewnętrznej oraz w Przychodni należy przebywać w maseczce ochronnej oraz zachować  bezpieczną odległość około  2 metrów wobec innych osób. Po wejściu do Przychodni należy zdezynfekować dłonie korzystając z automatycznego dozownika.

Proces szczepienia obejmuje: rejestrację, kwalifikację medyczną i szczepienie. Po zaszczepieniu należy opóźnić swoje  wyjście o minimum 15 minut. Wszelkie niepokojące objawy zdrowotne  należy zgłaszać personelowi medycznemu Przychodni przed jej opuszczeniem .

W Przychodni obowiązuje jednokierunkowy ruch pacjentów zgodnie z wewnętrznym oznakowaniem.

Wyjście po szczepieniu odbywa się schodami z boku budynku.

Administracja ZOZ MIL-MED Gryfice

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice